Zdravé chodidlá dospelí

Trávite väčšinu dňa v statických polohách ako je dlhotrvajúci stoj alebo sed? Máte počas chôdze pocit akoby ste chodili na „drevených“ nohách? Cítia sa vaše nohy večer ubolené, unavené, napuchnuté? Najvyšší čas naučiť sa starať o svoje nohy a každý deň im venovať aspoň 10 minút pozornosti.

Pre koho je rehabilitačný program určený? Pre ľudí trpiacich bolesťami pri diagnózach:
  • Ploché nohy (pozdĺžne, priečne)
  • Achillova šľacha
  • Plantárna fascitída
  • Pätná ostroha (potvrdená nálezom)
Objednať

Nepodceňujte prevenciu

Častým spúšťačom bolestivosti nôh je chybné zaťažovanie nohy v stoji a počas chôdze, chybné držanie tela, ktoré nesprávne zaťažuje nohy, úrazy.

Cielená rehabilitácia pre chodidlá sa v Medante zameriava aj na PREVENCIU nestability členka a prevenciu vzniku funkčných porúch nohy (plochá noha a „spadnutá“ klenba, hallux valgus, kladivkové prsty a iné).

Ako prebieha rehabilitácia

V Medante vás  fyzioterapeut funkčne vyšetrí, aby objavil najslabší článok vo vašom pohybovom systéme, ktorý môže byť príčinou bolestivosti vašich nôh. Podrobne vyšetrí vaše chodidlá tak, aby mohol zacieliť liečbu individuálne pre vaše potreby. Následne s vami 30 minút intenzívne cvičí. Pri rehabilitácii chodidiel využíva cielené rehabilitačné cviky, učí vás ako sa správne starať o chodidlá, aby ste predchádzali vzniku bolesti, opuchom. Do rehabilitácie sú zapojené aj vhodné pomôcky a rehabilitácia je doplnená o špeciálne cviky na Allegro 2 reformere - najnovší unikátny aparát zo skupiny Pilates prístrojov.

Propriofoot

Jedným zo spôsobov aké používa fyzioterapeut pri práci s vašimi chodidlami je Propriofoot. Je to sada 4 doštičiek o rozmeroch 10x10 cm, ktoré sa odlišujú farbou a typom základne a slúžia na segmentálnu aktiváciu chodidla, na senzomotorickú stimuláciu chodidla a na posilnenie svalov členkového kĺbu a chodidla. Autormi tohto cvičebného konceptu sú dvaja francúzski fyzioterapeuti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti vrcholového športu.

Propriofoot vďaka svojmu špecifickému tvaru predstavuje ideálnu pomôcku pri prevencii instability a tréningu stabilizácie kĺbov nohy a členkového kĺbu. Učí nás uvedomiť si prácu prednej a zadnej časti chodidla segmentovo, nie ako jedného celku. Pravidelné cvičenie vedie k posilneniu a aktivácii svalstva celej dolnej končatiny. Zvyšuje pohyblivosť kĺbov nohy. Stimuluje priečnu aj pozdĺžnu nožnú klenbu. Pri pravidelnom tréningu prispieva k nácviku koordinácie a koaktivácie svalstva dolnej končatiny so svalstvom trupu.
Medante odborníci
Gabriella DerzsiováFyzioterapeut
Mgr. Barbora MlynkováFyzioterapeut
Cenník: Zdravé chodidlá dospelí
Rehabilitácia pre zdravé chodidlá
5x 30 min.120 €
*105 €
Objednať

* Ceny platné pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Fyzioterapeutické pracovisko nie je zmluvným partnerom ZP Dôvera a ZP Union.

Objednajte sa