Boli ste sa očkovať alebo ste pred pár týždňami prekonali ochorenie COVID-19 a chcete vedieť či máte vytvorené protilátky voči vírusu SARS-CoV-2? Toto vyšetrenie, jednoduchým odberom z krvi, vám dá rýchlu odpoveď.

Odber krvi vykonávame len osobám starším ako 18 rokov.

Popis

Vyšetrenie protilátok triedy IgG (S1, S2 prot.) je zamerané na potvrdenie prítomnosti neutralizačných protilátok. Neutralizačné protilátky vznikajú po očkovaní ako aj po prekonaní ochorenia. Prítomnosť neutralizujúcich protilátok predpokladá ochranu voči ochoreniu COVID-19.

IgG protilátky proti vírusu SARS-CoV-2 sa tvoria v neskoršej fáze ochorenia COVID-19, približne od 14. dňa. Tvoria sa u ľudí s, ale aj bez klinických príznakov infekcie SARS-CoV-2 a pretrvávajú v organizme niekoľko mesiacov po infekcii. Po vakcinácii sa neutralizačné protilátky začínajú tvoriť v priebehu 10 – 14 dní od podania prvej dávky, v plnej miere však až 2 týždne po podaní druhej dávky očkovacej látky. V prípade prekonania ochorenia COVID-19 odporúčame vyšetrenie zvoliť v prípade, že ste ochorenie prekonali dávnejšie (min. pred 3 - 4 týždňami), resp. ste neboli v nedávnom kontakte s pozitívnym prípadom ochorenia COVID-19. Vyšetrenie vám teda potvrdí, či máte alebo nemáte prítomné protilátky.

Výsledky vyšetrenia

MEDANTE Clinic je pre tento typ vyšetrenia iba odberným miestom pre laboratórium Medirex, ktoré vykoná samotný test. Do 72 hodín budete kontaktovaní priamo laboratóriom, ktoré Vám doručí výsledky.

V prípade nedoručenia výsledku do 72 hodín, kontaktujte prosím priamo laboratórium MEDIREX na čísle infolinky: 0800 00 30 30.
Medante odborníci
MUDr. Zuzana PitoňákováVšeobecný lekár pre dospelých
MUDr. Nikola ViszlaiováVšeobecný lekár pre dospelých
Cenník: Protilátky po prekonaní COVID-19 aj po očkovaní - 2 v 1
Protilátky po prekonaní COVID-19 aj po očkovaní - 2 v 1
-35 €
Objednať