Metóda suchej ihly

Metóda suchej ihly, kedy je potrebné nájsť tzv. trigger points – teda spúšťové body bolesti (vyzerajú ako malé hrčky) sa využíva ako pri akútnych, tak i chronických bolestiach.

Tieto body sa nachádzajú hlbšie vo svaloch a utláčajú okolité cievy a nervové vlákna, čo vedie k poruchám prekrvenia svalu a vzniká bolesť. Keď ihla prenikne do takéhoto bodu, ktorý nie je možné manuálne rozmasírovať, naruší tieto stiahnuté alebo prekrížené vlákna a prichádza k okamžitej úľave resp. úľave do niekoľkých hodín. Spúšťový bod sa deaktivuje.

Pri chronickej bolesti je potrebné opakovanie aplikácie.

Suchá ihla je vhodná pri liečbe akútnych a chronických bolestí:
  • Hlavy
  • Krku
  • Krížov
  • Stuhnutého pleca
  • Syndrómu karpálneho tunela
  • Achillovej šľachy
Objednať

Aplikácia suchej ihly

je rýchla a pacientmi dobre tolerovaná. Je to niekoľko minútová záležitosť.

Vpichnutím ihly do svalového uzlíka sa obnoví normálny nervovosvalový prenos a zvýšené napätie v postihnutom svale sa uvoľní. Procedúru dopĺňa cielený strečing, ktorý je vhodné opakovať aj v domácom prostredí.

Zvlášť vhodná je aplikácia suchej ihly u aktívnych športovcov. Prínosom je skrátenie času liečby a regenerácie preťažených svalov o polovicu, oproti klasickej masáži a mäkkým technikám.

Metóda suchej ihly nie je akupunktúra.

S klasickou akupunktúrou používanou v Tradičnej čínskej medicíne, má suchá ihla spoločné iba ihly.

Pri klasickej akupunktúre sa terapeut zameriava na liečbu rôznych systémových ochorení. Vpichom ihly pôsobí priamo na akupunktúrne body na lokalizovaných dráhach, ktoré sú vopred známe a prostredníctvom ktorých sa pracuje priamo s energiou nášho vlastného tela. Pri aplikácii suchej ihly sa zameriavame na liečbu bolesti svalov vyvolanej priamo spúšťovými bodmi, ktoré vznikajú napríklad opakovanou činnosťou, nadmernou záťažou alebo športom.
Medante odborníci
MUDr. Zuzana Varínska ReinerRehabilitačný lekár - FBLR
Cenník: Metóda suchej ihly
Metóda suchej ihly
iba ako doplnková liečba pri absolvovaní rehabilitačného vyšetrenia.
-15 €
Objednať
Objednajte sa