FORMETRIC 4D Ultramoderné vyšetrenie chrbtice bez ožiarenia

Nenájdete na žiadnej klinike na Slovensku!

Chybné držanie tela, skolióza a zmeny v geometrickom postavení chrbtice a panvy začínajú dávno predtým, ako sa objaví prvý diskomfort a bolestivé blokády. Diagnostické zobrazenie vzájomného postavenia segmentov chrbtice vo všetkých troch rovinách je prvou podmienkou úspešnej rehabilitácie.

FORMETRIC 4D predstavuje v tejto oblasti najmodernejšie vyšetrenie, ktoré je vhodné pre každý vek, je rýchle, bezbolestné, bez ožiarenia tela a nemá žiadne kontraindikácie. Prístroj dokáže modelovať chrbticu a držanie tela v statickom postavení a tiež v dynamike pri chôdzi na špeciálnom chodiacom páse.
Objednať

Špeciálna digitálna kamera

nasníma veľký počet bodov z povrchu chrbta, na ktorom zdroj svetla vytvára optický rastrový obraz. Výsledný efekt je reálnym zobrazením reliéfu trupu, zachytí aj najmenšie asymetrie a odhalí každú odchýlku v geometrii postavenia chrbtice a panvy. Nasleduje okamžité digitálne spracovanie metódou počítačovej triangulácie. Matematický korelačný model potom zabezpečí grafickú 3D rekonštrukciu postavenia celej chrbtice zozadu, zboku a tiež v axiálnom zobrazení.

FORMETRIC 4D poskytuje lekárovi

viac ako 50 parametrov a všetky potrebné informácie pre zostavenie optimálneho rehabilitačného programu. Pacient je zároveň schopný vidieť svoju chrbticu v statickom zobrazení a najmä v pohybe, teda v dynamickom zobrazení, čo neumožňujú ostatné súčasne dostupné technológie v tejto oblasti. Opakované vyšetrenia dokážu tiež porovnať efekt konzervatívnej ortopedickej a rehabilitačnej liečby.
Medante odborníci
MUDr. Martina Frištáková, PhD.Ortopéd
MUDr. Zuzana Varínska ReinerRehabilitačný lekár - FBLR
Cenník: FORMETRIC 4D Ultramoderné vyšetrenie chrbtice bez ožiarenia
Ortopedické / rehabilitačné vyšetrenie + Formetric 4D
45 min.90 €
Objednať
Objednajte sa
Odosielam objednávku