Úlohou fyzioterapeuta je určiť pôvodcu zdravotných problémov a následne zvoliť správnu metódu na ich odstránenie. Pracujú s rôznymi technikami v závislosti od druhu a rozsahu problémov.

Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Koľářa si zakladá na kľúčových princípoch správania ľudskej motoriky. Cvičenie sa začína ovplyvnením trupovej stabilizácie a nácvikom správneho dýchania. Postupne sa prostredníctvom rozličných polôh človek učí účinne trénovať hlboké svaly pohybového aparátu.

Škola chrbta zahŕňa súbor informácií a praktických cvičení, ktoré vedú k prevencii, ochrane a zlepšeniu stavu chrbtice. Patrí sem nácvik správneho držania tela v stoji, sede a pri jednotlivých denných aktivitách.

Kineziotaping spočíva v aplikácii elastickej pásky na postihnutú oblasť. Jej úlohou je uvoľniť zvýšené svalové napätie alebo ho stimulovať vďaka hypotónii.

Metodika Ľudmily Mojžišovej je zameraná na svalstvo panvového dna a poruchy funkcie chrbtice. Cvičenie sa používa aj pri ovplyvnení funkčnej sterility, bolestivej menštruácii a v tehotenstve.
SM systém je cvičenie s elastickým lanom zamerané na poruchy chrbtice. Využíva svalové špirálové zaťaženia, ktoré odľahčujú tlak na medzistavcové platničky a kĺby. Tým sa umožňuje ich regenerácia, liečba a výživa.

Kaltenbornova metodika sa zameriava na cviky, ktoré uvoľňujú stuhnutie určitej časti chrbtice na miestach, kde sa najčastejšie opakujú blokády. Cvičenie pozostáva z troch cvikov v štyroch základných polohách.

Balančné a senzomotorické cvičenia prebiehajú na nestabilných podložkách ako sú bosu, overball a rôzne balančné plochy. Používajú sa pri problémoch v oblasti členkov, kolenných a bedrových kĺbov.
 

Príbuzné témy:

    Zdravé chodidlá deti

    Možnosť individuálnych aj skupinových cvičení Pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta Cvičenie deti vnímajú ... ...

    Bc. Viktória Zvalčáková

    Fyzioterapeut Fyzioterapia je pre ňu práca a zároveň aj životný štýl. ... ... Prax a vzdelanie: Regeneračné centrum ...

Potrebujete poradiť?
Odosielam požiadavku