Rastliny obsahujú vitamíny, minerály , stopové prvky v správnych pomeroch pre organizmus. Napríklad, stopové prvky v najviac vstrebateľnej forme –ión kovu vo väzbe s dvoma aminokyselinami. V organizme sa ľahko rozkladá a vstrebáva aj kov aj aminokyselina. Na rozdiel od neorganických minerálnych zlúčenín, ktoré sú vstrebateľné iba na 10-20%.

Jednu z popredných priečok v metabolizme cukrov pri práci inzulínových receptorov buniek, zastáva Mangán (Mn). Nedostatok Mn je diagnostikovaný u 50 % chorých na diabetes. Tento deficit Mn vedie k inzulínovej rezistencii a tzv. stukovateniu pečene. Ako ukazujú štúdie, užívanie rastlín, húb, zeleniny a ovocia obsahujúcich Mn, výrazne znižuje hladinu cukru v krvi, umožňuje znižovať dávku liekov a v niektorých prípadoch je možné ich úplné vysadenie. Napríklad, listy čučoriedky zmenšujú hyperglykémiu na 40 %, listy rezaveca šikmého na 30%. To sú všetko rastliny s vysokým obsahom Mn. Iné zdroje Mn sú napríklad lipa, malina, breza, šalvia, stavikrv.

Závery z 3 klinických štúdií uverejnené americkými vedcami v roku 2013 ukazujú že:
- konzumácia čučoriedok, hrozna, jabĺk a hrušiek významne znižuje riziko vzniku diabetes 2.
- konzumácia jahôd a melónu zvyšuje riziko vzniku diabetes 2– pretože obsahujú veľa železa. Nadmerné množstvo železa totiž blokuje vstrebávanie Mn v čreve .

Fytoterapiou, ktorú vieme bežne užívať počas celého života, si dokážeme znížiť hladinu cukru v krvi, obnoviť funkcii pankreasu, normalizovať metabolizmus, ktorý bol narušený vysokou hladinou cukru v krvi.
Fytoterapia chráni chorých na diabetes od kardiovaskulárnych ochorení, ochorení nervového systému, od ochorení obličiek a pečene.

V MEDANTE máme špeciálne pripravenú čajovú zmes z dielne našej fytoterapie pre diabetes. Príďte sa k nám poradiť.
 

Príbuzné témy:

    Liečebný program Diabetes

    Je pre mňa ťažké, zmieriť ... ..., prípadne si pichať inzulín. Ak máte diabetes mellitus 2. typu, máme pre Vás ... ...

    Radiálna rázová vlna

    poruchy zrážania krvi užívanie antikoagulantov, najmä lieku Marcumar trombóza nádorové ochorenia tehotenstvo polyneuropatia ...

Potrebujete poradiť?