Otestujte sa! 10 minút a viete, či sa Vaše telo už s infekciou stretlo.

Otestujte sa

Používame profesionálne rapid testy od amerického výrobcu Acro Biotech Inc. Testy sú určené len pre profesionálne použitie zdravotným personálom, nie na domáce použitie.

Používame profesionálne rapid testy od amerického výrobcu Acro Biotech Inc. Testy sú určené len pre profesionálne použitie zdravotným personálom, nie na domáce použitie.

Netestujeme nespoľahlivými čínskymi rýchlo-testami pre domáce použitie!


Testujeme len „zdravých jedincov“, na zistenie prekonanej infekcie Coronavírusom.

Rýchly lekársky test na zistenie IgG a IgM protilátok proti SARS-CoV-2 ponúka vysokú presnosť. Ako vzorka sa používa kapilárna krv z prsta, preto je použitie testov pohodlné.
  • Testovaný klient dostane bezprostredne po vyšetrení lekársku správu s výsledkom. V prípade pozitivity testu, obdrží s lekárskou správou aj výmenný lístok a doporučenie na vyšetrenie dôkazu vírusu PCR metodikou, ktoré vykonávajú špecializované odberové centrá pri nemocniciach a laboratóriách z výterov nosa a hrdla. V tomto prípade pacient už nehradí cenu PCR testu v odberovom mieste.
Cena služby vrátane testovacej sady je 29 EUR.

Objednávky na termín do ambulancie MUDr. Pitoňákovej telefonicky na 0911 656 522 - recepcia kliniky, emailom na recepcia@medante.com alebo vyplnením nižšieho obj. formulára.

Štatistiky jasne hovoria: viac ako 90% infekcií prebieha pod obrazom bežnej ľahšej virózy.

Krátka reportáž TV Markíza natáčaná aj v Medante a odvysielaná 16.4.2020 v Televíznych Novinách na tému domáce vs. profesionálne rýchlo testy na protilátky COVID-19.


Zhrnutie odpovedí na najčastejšie otázky:

  • Vieme, že protilátky sa v tele tvoria, keď telo s infekciou bojuje, čoho sprievodným prejavom sú práve príznaky ochorenia. Sila príznakov je veľmi individuálna. Štatistiky hovoria, že 85% ochorení prebieha s miernymi príznakmi a napriek tomu telo protilátky vytvára.
  • Práve IgG, teda dlhodobé protilátky v tele ostávajú po zbytok života. Toto tvrdenie sa z doterajších štúdií javí byť platné aj pre koronavírus. Práve posledný výskum z Južnej Kórei potvrdzuje, že pri opätovnom strete s vírusom, telo reaguje prirodzenou imunologickou odpoveďou. Tento priebeh potvrdzujú zdravotníci z celého sveta a zhodujú sa, že skutočným ukončením pandémie bude až prirodzená imunizácia aspoň 60% až 70% populácie.
  • Keď má človek protilátky, znamená to, že infekciu prekonal. Ak napr. pred mesiacom SARS-CoV-2 prekonal, test bude pozitívny. Test nevie určiť, či je človek vyliečený úplne alebo je potenciálny nosič vírusu a teda šíriteľ infekcie ďalej.
  • Sú dva typy prenášačov: tí, ktorí sú chorí, majú príznaky a tu zdroje uvádzajú, že sú infekční 2 až 5 týždňov. A potom sú tzv. asymptomatickí prenášači, ktorí majú minimálne príznaky a dlhodobo môžu vírus vylučovať.
  • Preto v prípade pozitivity testu krvi, odporúčame pacientom absolvovať vyšetrenie PCR z výterov z hrdla a nosa, ktoré odhalia prípadnú prítomnosť samotného vírusu - čo by znamenalo, že pacient je nosič-šíriteľ.
  • Na tieto odbery dostáva pacient výmenný lístok do odberového centra. V tomto prípade pacient už nehradí cenu PCR testu v odberovom mieste.
  • Test je certifikovaný na profesionálne použitie zdravotníckym personálom v EÚ.
  • Test nie je hradený ZP, ide o komerčnú službu hradenú priamo pacientom, na ktorú nie je potrebný výmenný lístok.
  • Testovanie trvá do 10 minút. Testuje sa odobratím niekoľkých kvapiek z prsta pacienta. Žiadna špeciálna príprava nie je potrebná.

Testujeme protilátky na COVID-19

Test:

Kazetový imunochromatografický test pre kvalitatívnu detekciu anti-SARS-CoV-2 IgG a IgM protilátok.

Charakteristika testu v porovnaní s PCR:

IgG protilátky

Diagnostická špecificita - 98%
Diagnostická senzitivita - 100%

IgM protilátky

Diagnostická špecificita - 96%
Diagnostická senzitivita - 85%

Certifikáty, štúdia a podrobný návod:
Test nie je vhodný realizovať počas prebiehajúcej infekcie horných dýchacích ciest. Na testovanie počas akútnej infekcie sú vhodné testy s metodikou PCR, ktoré vykonávajú odberové centrá pri nemocniciach a laboratóriách.
 

Odporúčame:

Otestujte sa! 10 minút a viete, či sa Vaše telo už s infekciou stretlo.