Michal Andrejco, zakladateľ Kliniky MEDANTE, bol pozvaný prednášať na podujatie Umenie byť ženou 2015. Prednášku na tému ,,Celostný prístup k životu ako cesta k vnútornej harmónii“ sprostredkoval prostredníctvom vlastných životných skúseností.

Michal Andrejco si vďaka usilovnej práci už v mladom veku vybudoval úspešnú kariéru. Po ukončení štúdia začínal na poste obchodného reprezentanta a za niekoľko rokov sa prepracoval do výkonných funkcií. Stal sa spolumajiteľom niekoľkých spoločností a v čase, keď sa zdalo, že má takmer všetko, sa mu rapídne zhoršil zdravotný stav. Počas 4 mesiacov kvôli zdravotným problémom schudol 30 kíl. Od 15 rokov bol vďaka otcovej firme spojený so zdravotníctvom a tak sa prirodzene so zdravotnými problémami obrátil na modernú medicínu. Lekár diagnostikoval funkčnú poruchu, naordinoval diétu a farmaceutické lieky, ktoré mal užívať do konca života. Liečba chvíľu fungovala, potom sa problémy vrátili a jeho stav sa stále zhoršoval. Vtedy sa rozhodol hľadať odpovede v alternatívnej medicíne, voči ktorej bol dovtedy skeptický.


Cesta k MEDANTE

Začal sa zaujímať o tradičnú čínsku medicínu, liečivé byliny, homeopatiu a ďalšie alternatívne metódy. Jeho stav sa začal rýchlo zlepšovať, až sa napokon úplne vyliečil. Počas svojho uzdravenia sa stretol aj s Terapiou Cesta, pričom sa neskôr sám stal jedným z terapeutov a v súčasnosti organizuje semináre Cesta po celom Slovensku. V procese uzdravenia a vďaka alternatívnej medicíne zistil, že v ľudskom tele všetko so všetkým súvisí a aké dôležité je otvorené prežívanie emócií. Vlastný život a prežité skúsenosti ho doviedli k myšlienke založiť MEDANTE, prvú kliniku celostnej medicíny na Slovensku. Jej cieľom je spájať modernú a alternatívnu medicínu, liečiť ľudí tak, aby sa odstraňovali skutočné príčiny zdravotných problémov a nielen potláčali ich symptómy. Michal Andrejco chce ponúknuť ľuďom možnosť, aby nemuseli chodiť roky po doktoroch ako kedysi on, ale aby našli miesto, kde sa môžu vďaka spojeniu alternatívnej a modernej medicíny vyliečiť rýchlo a úplne.

Úloha emócií v živote

Väčšina zdravotných problémov tela má pôvod práve v ľudskej mysli. Behom života ľudia zažívajú okrem šťastia aj množstvo emocionálnych tráum a šokov, s ktorými sa vedia len ťažko vysporiadať. Tieto negatíva sa dokážu z tela uvoľniť prostredníctvom emócií. Nanešťastie, výchova a spoločnosť sú nastavené tak, že nútia ľudí emócie potláčať. Neprežité emócie a nespracované traumy tak môžu vyústiť do zdravotných problémov, ktoré sa môžu prejaviť hneď alebo po mnohých rokoch. Túto teóriu podporujú aj mnohé vedecké štúdie a bunkovou pamäťou sa zaoberá aj samostatná vedecká disciplína, epigenetika. Vychádza z predpokladu, že nespracované traumy a negatívne zážitky môžu vyvolať epigenetické zmeny v bunkách, ktoré môžu neskôr spôsobiť vznik vážnych chorôb. Dochádza k ovplyvňovaniu človeka na genetickej úrovni, tým pádom to môže negatívne zasiahnuť aj deti alebo vnúčatá. Kľúčom k zdravému a šťastnému životu je preto zostať otvorený a naplno prežívať svoje emócie.

Umenie byť ženou

Čo znamená umenie byť ženou podľa Michala Andrejca? Je to nežnosť, láska, starostlivosť a tiež zraniteľnosť, v ktorej spočíva ženská sila. Ženy dokážu emócie vyjadriť lepšie a neboja sa ich prejaviť, čo mužom robí často problémy. Umenie byť ženou je otvorenosť voči emóciám, prežívanie a šírenie pozitívnej energie.
 

Galéria

Príbuzné témy:

Potrebujete poradiť?