Objednajte sa ONLINE
Sme presvedčení, že alopatická medicína nie je jediným riešením. Preto vám ponúkame holistické modality a partnerskú komunikáciu s pacientom ako človekom, nie diagnózou. Naša primárna zdravotná starostlivosť zahŕňa všeobecných lekárov, pediatrov a gynekológov, ktorí sú doplnení o komplexnú ponuku špecialistov. Naši lekári sú atestovaní a majú otvorenú myseľ pre iné prístupy, ako sú psychoterapia, emočné terapie, neurogénne chvenie, výživa, tradičná čínska medicína, homeopatia a mnohé iné. Všetko s cieľom pomôcť vám zlepšiť vaše zdravie a všetko pohodlne pod jednou strechou.

Vytvárame priateľské a osobné prostredie, kde sa budete cítiť ako doma. Naším cieľom je, aby sa pacienti necítili len ako čísla v systéme, ale aby vedeli, že sú v centre pozornosti našich lekárov a terapeutov a že sa o nich staráme. Náš tím zdravotníckych expertov sa Vám bude venovať s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou.

Veríme, že kombinácia celostného prístupu k zdraviu a pozorného a priateľského prístupu k pacientom je cestou ako zlepšiť zdravotnú starostlivosť na Slovensku. Všetko, čo robíme, robíme s vášňou a láskou ku zdraviu. Sme tu pre Vás zdravší a spokojnejší život. Ak hľadáte niečo viac ako len bežnú zdravotnú starostlivosť, navštívte nás a presvedčte sa sami. Nechajte sa prekvapiť, ako môže byť zdravotná starostlivosť príjemná a zažite, prečo sme skutočne jedineční.

Za vybudovaním polikliniky stojí osobný príbeh jej zakladateľa a súčasného CEO – Michala Andrejca.

„Priveľa som pracoval, zažíval veľa stresu a prišiel som o zdravie. Výsledkom štandardného medicínskeho prístupu bolo stanovenie diagnóz a obmedzení, v mojom prípade - dietetických. V priebehu času sa diagnózy nabaľovali – astma, množstvo alergií, celiakia, funkčná porucha trávenia, depresie. Ku množstvu alergií sa nabalilo kvantum potravinových intolerancií a vrcholom bolo, keď som v priebehu 3 mesiacov schudol o viac ako 30 kilogramov. Pochopiteľne, prejavilo sa to aj na psychike. S prístupom, keď som postupoval od jedného lekára k ďalšiemu a dostával nové nálepky, alias diagnózy, som sa nevedel stotožniť.

Po 3 rokoch pátrania mi až celostný prístup pomohol vidieť, že zdravie je komplexná záležitosť a nemôže byť redukované na jednu diagnózu alebo symptóm. Študoval som a zažíval množstvo rôznych terapeutických modalít a prístupov, ako liečiť človeka ako celok. Môj zdravotný stav bol zo dňa na deň lepší. A omnoho viac – cítil som sa vitálne, ako nikdy predtým v mojom živote. V priebehu tohto procesu som si uvedomil, že nie každý ma moje časové, finančné či jazykové možnosti. Spoznal som svoje dno, odrazil sa, upratal si zdravie a vnútorné hodnoty a prijal poslanie priniesť ľuďom na Slovensku prístup k celostnej medicíne. Miesto, kde by sa kombinovali tradičné medicínske postupy s podpornými celostnými terapiami.“

Ako poliklinika fungujeme už desať rokov. Prednedávnom sme sa presťahovali do nových priestorov. Koľko ambulancií a špecialistov aktuálne zastrešujeme?Začiatkom novembra 2022 sme sa po 10 rokoch presťahovali z malých priestorov s piatimi ambulanciami do 10-násobne väčších priestorov na Galvaniho ulici do úplne novej modernej a prekrásnej biznis budovy - GBC5. Tu sme otvorili 36 ambulancií, kde okrem iných pracujú napr. internisti, radiológovia, RTG technici, neurológovia, hematológovia, dermatovenerológovia, ortopédi, ORL, endokrinológovia, imunoalergológovia, gastroenteorológovia, pneumológovia, diabetológovia či psychiatri a samozrejme stomatológovia. Z pôvodného tímu, ktorý mal tridsaťpäť ľudí, sme narástli na osemdesiatpäť členný tím a stále sa rozrastáme.

Poliklinika ma podpísanú zmluvu na všetky ambulancie so ZP Union. Samozrejme primárna zdravotná starostlivosť je zazmluvnená aj s VŠZP i ZP Dôvera. Časť špecialistov z pôvodného tímu v odboroch ako ortopédia, rehabilitácia a stomatológia je tiež zazmluvnená a v blízkej dobe očakávame aj zvyšok špecializovaných ambulancií zazmluvnených u zvyšných dvoch zdravotných poisťovní.

Poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre rodiny, dospelých aj deti, a momentálne máme viac lekárov pre dospelých ako pre detských pacientov. Napriek tomu majú klienti k dispozícii troch pediatrov, detského ortopéda a urológa, detského kožného lekára a ORL i detskú rehabilitáciu, radiológiu a stomatológiu, samozrejme vrátane doplnkových celostných modalít ako homeopatia, výživa, neurogénne chvenie (terapia TRE) a ďalšie.

Ak nás pandémia koronavírusu niečo naučila, tak je to dôležitosť starostlivosti o vlastné zdravie. Preto je podľa nás dôležité, aby sa poskytovatelia zdravotnej starostlivosti začali zameriavať na kvalitu, a nie kvantitu. Nie je možné, aby jeden lekár mal na starosti tri, štyri alebo päťtisíc pacientov a zároveň poskytoval kvalitnú starostlivosť. Už empatia a viac času, ktoré lekár venuje pacientovi v ambulancii, je prvým krokom k úspešnej liečbe.


Čo pacientom ponúkame, keď sľubujeme, že môžu čakať „nečakané“?

V Medante nenahrádzame štandardnú liečbu - klientovi s dlhodobými či chronickými zdravotnými problémami, vieme však okrem liekov, ponúknuť množstvo overených doplnkových prístupov. Niektorí pacienti sú skeptickí. Potrebujú detailné vysvetlenie od lekára a iní - a tých je stále viac a viac - presne tento prístup vyhľadávajú.

A keď komunikujeme, že čakajte nečakané, tak treba začať od nie až bežných samozrejmostí, ako napr. že u nás pred budovou klienti pohodlne zaparkujú. Majú k dispozícii bezplatnú wifi či toaletu na každom kroku (vrátane množstva špecializovaných ambulancií). V pediatrických ambulanciách sa nachádza samostatný detský kútik, ktorý je deň čo deň radostne využívaný.

Bežnou praxou je ponuka vody počas konzultácie.

No najmä spôsoby našej komunikácie. Sme ľudskí a profesionálni zároveň. Od prvého kontaktu s centrálnou recepciou, cez sestry, lekárov až po vedenie.

Pacienti nečakajú, že sa budú v zdravotníckom zariadení cítiť tak príjemne, priateľsky, ľudsky. Nečakajú partnerský rozhovor s lekárom alebo to, že pri vstupnej prehliadke sa im lekár bude venovať hodinu, príp. dlhšie.

Vieme, kde končia hranice, v rámci ktorých môže lekár pacientovi pomôcť a kde začínajú hranice jeho ďalšieho kolegu v tíme. Pacientovi je doporučený ďalší postup a on má možnosť absolvovať ďalšie vyšetrenia príp. konzultácie s informovaným kolegom v jednom zariadení. Všetko pohodlne pod jednou strechou.

Priestorovo a prístrojovo sme na najvyššej možnej úrovni súčasného svetového zdravotníctva a personálne zastrešujeme atestovaných lekárov s dlhoročnými skúsenosťami z praxe.

Hovoríme anglicky, nemecky, francúzsky, taliansky i rusky. Komunikujeme bežne cez e-maily a ak je to vhodné či nutné, tak aj cez online audio-video hovory. Naši lekári na otázky klientov odpovedajú vždy do 24 hodín. Ak sa niekto nedovolá telefonicky, voláme mu späť, čo v bežnej ambulantnej praxi tiež nie je štandard.

Nejde len o to, aby sme boli milí. Neustále sa vzdelávame, jednak odborne, rovnako ako aj v komunikácii.

Naše celostné know-how je výnimočné a nikde inde na Slovensku ho nenájdete.

Medante poliklinika ponúka klientom komplexný a ľudský prístup v liečbe, ktorý zahŕňa nielen štandardnú liečbu, ale aj overené doplnkové prístupy. Sústreďujeme sa na detaily, ktoré robia z návštevy našej polikliniky príjemné a pohodlné zážitky pre pacientov, a to vrátane prístupnosti a komunikácie. Naši lekári majú vysokú kompetenciu a sú neustále vzdelávaní, aby pacientom poskytovali najlepšiu možnú starostlivosť. Netolerujeme aroganciu, s ktorou sa mnohí pacienti stretávajú v štátnom zdravotníckom sektore. Všetky toto prispieva k tomu, že MEDANTE je dnes na Slovensku výnimočná poliklinika, kde sa pacienti radi vracajú.

Potrebujete sa poradiť či objednať?

Neváhajte kontaktovať našu recepciu e-mailom na
recepcia@medante.sk
(pre rýchlejšie vybavenie Vašej požiadavky uveďte do mailu telefonický kontakt)

alebo osobne na Galvaniho 19, 821 04 Bratislava

X

Kontaktný formulár

Odosielam požiadavku
© Poliklinika MEDANTE 2024