Test sa vykonáva prostredníctvom výteru z ústnej dutiny alebo nosohltanu. Výter sa extrahuje v pufrovom roztoku a následne sa pipetuje na testovaciu kazetu. Kvalitatívny výsledok je k dispozícii za menej ako 20 minút.

Imunochromatografický test s laterálnym tokom na detekciu nukleoproteínov vírusu SARS-CoV-2 vo vzorkách naso-faryngeálnych, a teda jeho priamu fyzickú prítomnosť v tele. Testy sú schopné identifikovať infekčného pacienta už 1-2 dni pred prepuknutím príznakov ochorenia.

Detekcia antigénu vypĺňa medzeru v doposiaľ ponúkanej diagnostike. Nukleokapsidový proteín (N) je ideálny na detekciu vírusov, pretože je veľmi hojný vo vírusoch a dostatočne špecifický pre SARS-CoV-2. Je to jeden zo 4 najdôležitejších štrukturálnych proteínov a podieľa sa na replikácii, transkripcii a obalení genómu vírusu.

CENA: 9 EUR

ONLINE: REGISTRÁCIA, TERMÍN, PLATBA

Kvalitatívny výsledok je k dispozícii už za 15 minút

  • Vysoká špecificita > 99.9 % (Žiadna skrížená reaktivita s ľudskými patogénnymi korona- vírusmi (ako hCoV-229E, -HKU1, -NL63 a -OC43), alebo s vírusmi chrípky)
  • Vysoká citlivosť pri vysokej a strednej vírusovej záťaži - 97.56 %
  • CE certifikácia určujúca test pre profesionálne in vitro použitie v krajinách EÚ

Výrobca

SD Biosensor, Inc. Testy sú CE certifikované na použitie v krajinách EÚ.

Aktuálne jeden z najpoužívanejších antigénových testov určený pre profesionálne použitie zdravotníckym personálom dostupný na európskom trhu.

Diagnostická senzitivita je pri vysokej a strednej vírusovej záťaži až 97,56 % a  diagnostická špecificita je >99,9 %. To znamená, že pozitívny výsledok antigénového testu je veľmi presný.

Tento test slúži ako pomôcka pri diagnostike infekcií SARS-CoV-2. Koncentrácie antigénu vírusového nukleoproteínu sa môžu v priebehu ochorenia líšiť a môžu spadnúť pod detekčný limit testu. Možnú infekčnosť i v prípade negatívnych výsledkov testov teda nie je možné vylúčiť.
Cenník: Rýchly antigénový test SD BIOSENSOR COVID-19
Rýchly antigénový test SD BIOSENSOR COVID-19
-9 €
Objednať
Objednať sa je možné len v prípade voľného termínu, ktoré priebežne dopĺňame. Ďakujeme za pochopenie!