Hallux valgus - komplexný program rehabilitácie a prevencie

Kto ho má, vie čo je to zažívať akútne ataky bolesti tisícov malých ihiel, ktoré neviete nijako zastaviť. Okrem toho je tu neodmysliteľná nevzhľadnosť, kedy palec postupne opúšťa naše inak rovné chodidlo a vybočuje a my rozmýšľame do kedy sa ho ešte podarí udržať v topánke.

Hallux valgus sa nedá kompletne odstrániť, keďže ide o štrukturálnu deformitu. Dajú sa však urobiť také opatrenia, aby sa zastavilo „vybočovanie palca“. Predídeme bolesti, pri už rozvinutom stave liečbou dosiahneme, aby sa stav nezhoršoval a aby nevznikali bolestivé stavy.

Čím skôr sa o seba začnete starať, tým vyššia pravdepodobnosť, že sa vám bolesť vyhne!
Objednať

Program Hallux valgus –PREVENCIA

Je určený pre ľudí, ktorí pociťujú prvé náznaky rozvíjajúcej sa deformity– palec začína mierne „vybočovať“, ale bolesť ešte nie je prítomná. Je potrebné si uvedomiť, že najnovšie poznatky dokazujú, že toto ochorenie je dedičné. Je preto dôležité nepodceniť prevenciu a venovať zvýšenú pozornosť aj drobným zmenám na našom chodidle. 

Fyzioterapeut podrobne vyšetrí vaše chodidlá tak, aby mohol zacieliť liečbu individuálne. 

Cieľom je upraviť priečnu klenbu prednej nohy, nacvičiť správnu funkciu palca v stoji a v odrazovej fáze kroku, centrovať všetky kĺby oboch dolných končatín, precvičiť senzomotoriku nohy a naučiť klienta nohu si sám mobilizovať spolu s cvikmi na doma. Cielenou rehabilitáciou a fyzikálnou liečbou dochádza k zlepšeniu mobility postihnutých kĺbov a pacient pociťuje celkové zlepšenie.

Pri včasnej rehabilitácii a využití doplnkovej liečby ultrazvukom docielime, aby sa vybočovanie zastavilo a nerozvinul sa zápal a bolesť.

Pri programe Hallux valgus – PREVENCIA pacient absolvuje:
  • Cielenú rehabilitáciu
  • Aplikáciu ultrasonoterapie ( Ultrazvuk )

Program Hallux valgus – BOLESŤ

Je určený pre ľudí, ktorí majú palec už „vybočený“, pridružili sa bolesti, opuchy a pálenie. Chôdza spôsobuje bolesť a nepríjemné pocity, ostré pichanie a pálenie sa môžu objaviť aj v noci.

Fyzioterapeut podrobne vyšetrí Vaše chodidlá tak, aby mohol zacieliť liečbu individuálne. 

Cieľom je odľahčiť spadnutú priečnu klenbu nohy, upraviť biomechaniku  a funkciu dôležitých svalov palca, vycentrovať srávne osové postavenie dolných končatín, zlepšiť senzomotoriku a naučiť klienta nohu si sám mobilizovať spolu s domácou zostavou cvikov. Cielená rehabilitácia a fyzikálna liečba má pozitívny vplyv na statiku nohy, mobilitu postihnutých kĺbov a lepšiu funkciu nohy.

Kombináciou pohybovej liečby a moderných fyzikálnych procedúr docielime zastavenie vybočovania palca spolu s odstránením bolestí a zápalových prejavov.

Pri programe Hallux valgus – BOLESŤ pacient absolvuje:
  • Cielenú rehabilitáciu
  • Aplikáciu Hilterapie a Magnetoterapie
Medante odborníci
Gabriella DerzsiováFyzioterapeut
Mgr. Barbora MlynkováFyzioterapeut
Cenník: Hallux valgus - komplexný program rehabilitácie a prevencie
Komplexný liečebný program Hallux valgus - BOLESŤ
  • 5x 30 minútové individuálne rehabilitácie s fyzioterapeutom
  • 5x Hilterapia
  • 5x Magnetoterapia
-399 €
*370 €
Objednať
Komplexný liečebný program Hallux valgus - PREVENCIA
  • 5x 30 minútové individuálne rehabilitácie s fyzioterapeutom
  • 5x ultrazvuk
-190 €
*160 €
Objednať

* Ceny platné pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Fyzioterapeutické pracovisko nie je zmluvným partnerom ZP Dôvera a ZP Union.

Objednajte sa
Odosielam objednávku