Bolesti chrbtice a hlavy zo sedavého zamestnania

Vedeli ste, že pri dlhšej statickej záťaži, akou je napríklad dlhé sedenie alebo státie, dochádza k preťažovaniu pohybového aparátu? A vedeli ste, že ak nebudete túto záťaž zdravo kompenzovať, vaše telo vám to dá pocítiť tak, že sa môžu objaviť bolesti v krížoch, bedrách, medzi lopatkami alebo za krkom? Takýto stav, kedy bolesti nemáte od narodenia, ale vyvinuli sa časom a súvisia s postupným preťažovaním pohybového aparátu sa nazývajú funkčné poruchy pohybovej sústavy. Tieto funkčné poruchy sa takmer vždy reťazia a vás potom môžu trápiť závrate, bolesti hlavy, lakťov, zápästí či kolien.
Objednať

Spojenie rehabilitácie, mäkkých a mobilizačných techník je ideálnym prostriedkom ako sa zbaviť nepríjemných bolestí

Trpíte chronickými bolesťami hlavy? Napadlo vás niekedy, že tieto bolesti môžu byť vyvolané zablokovanou krčnou chrbticou alebo niektorou jej časťou?

Zablokovaná krčná chrbtica patrí medzi najčastejší problém u ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Prejavuje sa intenzívnou bolesťou v okolí krku a ramien. Väčšinou vzniká pri každodennom nesprávnom sedení, ako napríklad celodenné sedenia za počítačom, ale môže byť aj následkom drobných nehôd alebo zlou polohou pri spánku kedy vstávame s tým, že máme stuhnutý krk, ramená a následne sa pridruží aj bolesť hlavy.
Funkčné poruchy sa spravidla vyvíjajú pomaly a dlhodobo určitým preťažovaním. Vaše telo si na ne postupne zvyká a mení sa, odkláňa sa od neutrálneho postavenia a to sa časom prejaví ako bolesť či iný diskomfort. 

Našim cieľom v Medante

je nielen odstrániť vaše bolesti, ale nájsť ich príčinu a pokúsiť sa ju odstrániť. V terapii sa zameriavame na to, aby sme vám:
  • ozrejmili a vysvetlili, prečo vás bolí to čo bolí, čo sa v tele deje, keď svaly pracujú inak, akoby mali a ako si môžete dopomôcť k zmierneniu negatívnych dôsledkov sedavého zamestnania
  • odporučili kompenzačné cvičenie vhodné práve pre Vás a naučili Vás cvičiť aj doma.
  • vysvetlili ako vnímať svoje telo, počúvať jeho signály a vy ste tak mohli pracovať na liečbe svojho stavu, ale aj na prevencii vzniku vertebrogénnych ochorení
Zostavíme preventívne opatrenia tak, aby ste nemali bolesti, navrhneme kompenzačné cvičenia, vhodnú relaxáciu, aplikujeme mäkké a mobilizačné techniky a v priebehu času sa nám tak podarí vaše ťažkosti zmierniť alebo úplne odstrániť.
Medante odborníci
Gabriella DerzsiováFyzioterapeut
Jela PavlakovaFyzioterapeut
Cenník: Bolesti chrbtice a hlavy zo sedavého zamestnania
Rehabilitácia s fyzioterapeutom
30 min.25 €
*23 €
Objednať

* Ceny platné pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Fyzioterapeutické pracovisko nie je zmluvným partnerom ZP Dôvera a ZP Union.

Objednajte sa
Odosielam objednávku