Masáže pre tehotné

Občas je očakávanie potomka skutočne vyčerpávajúce, zvlášť, ak mamička chodí do náročnej práce, či už po stránke fyzickej alebo psychickej. Masáž v tehotenstve je riešením, ako pomôcť zlepšeniu nálady a načerpať príjemnú energiu.

Masáže vhodné počas tehotenstva sú odlišné od masáže klasickej. Dôležité je klásť dôraz na jemnosť. Mamičku masírujeme dlaňami, alebo spojenými prstami. Klasické hmaty a tlaky sa vôbec nepoužívajú.
Objednať

Benefity masáže v tehotenstve

Takmer všetky mamičky, ktoré nemajú žiadne vážne komplikácie, si môžu v druhom a treťom trimestri dopriať pravidelne masáž. Tehotenská masáž im pomôže s bolesťami chrbta, pomáha pri opuchoch nôh, pretože odvodňuje organizmus, zlepšuje správne držanie tela matky a skvalitňuje spánok, ktorý je v tehotenstve, zvlášť vo vyššom štádiu, veľmi prerušovaný.

Masáž mamičke prináša uvoľnenie a ukľudnenie, vďaka čomu má blahodarný vplyv aj na samotné bábätko. Dokonca veľmi dobre vplýva na metabolizmus budúcej mamičky.

Oleje vhodné pre masáž v tehotenstve

Na masírovanie sa používajú masážne oleje, ideálne v bio kvalite. Môže ísť o kokosový, mandľový, jojobový, marhuľový či slnečnicový olej. Do nich sa môže pridať kvapka kvalitného éterického levanduľového oleja. Platí však, že používanie éterických olejov, je možné jedine pod dohľadom odborníka, ktorý sa vyzná v ich účinkoch.

Kedy sa masáži vyhnúť?

Ak máte počas tehotenstva problémy, ako sú akútne infekčné ochorenia, nachladnutie, onkologické ochorenia, ochorenia dutiny brušnej alebo trpíte silnou tehotenskou nevoľnosťou alebo hnačkami, masáži sa vyhnite.

Kontraindikáciou pre masáž je aj diabetes u matky. Pri kŕčových žilách však platí, že sa stačí vyhnúť miestam, kde sa nachádzajú. V takomto prípade môže mať masáž veľmi dobrý vplyv práve pri problémoch s kŕčovými žilami. Tiež nie je vhodné masírovať budúcu mamičku, ak trpí na kožné ochorenia ako je ekzém a pod.
Medante odborníci
JUDr. Viera HorváthováAkreditovaný terapeut metódy CESTA
Cenník: Masáže pre tehotné
Objednajte sa