Personalizované probiotiká

Prečo by ste mali siahnuť po personalizovaných probiotikách?

Každý človek má jedinečné zloženie črevného mikrobiómu. Aj jednotlivé probiotické kmene majú rôzne účinky. Neexistuje preto jedno univerzálne riešenie pre všetkých.

Vďaka analýze črevného mikrobiómu však vieme presne určiť, aké kmene vaše telo potrebuje a následne Vám ich dodáme v polročnej personalizovanej kúre. Vďaka cielenej úprave črevného mikrobiómu sa budete cítiť lepšie a zdravšie!
Objednať

Kedy by ste mali svojmu telu dodať probiotiká?

 • Máte dlhodobé problémy s trávením
 • Trápia vás zdravotné problémy spojené s tráviacim traktom
 • Cítite sa unavene a neviete, čo je príčinou
 • Preventívne (podpora spánku, športového výkonu, chudnutia...)

Siahnite po iProbio, pretože...

 • Jedna dávka má koncentráciu až 35 miliárd baktérií
 • Naše probiotiká obsahujú 30 – 50 bakteriálnych kmeňov
 • Využívame len klinicky testované probiotické kmene
 • Črevný mikrobióm skúmame a upravujeme od roku 1984
 • Odborným garantom našich probiotík je doktor Alojz Bomba - celosvetovo uznávaný odborník a priekopník výskumu mikrobiómu a probiotík

180-dňová probiotická kúra iProbio®

Vaša probiotická kúra bude obsahovať:

 • 6 hliníkových dóz personalizovaných probiotík,
 • 2 balenia mixu prebiotickej vlákniny z inulínu a dextrínu bez lepku (dávka na 6 mesiacov),
 • odberovú sadu na odber vzorky stolice,
 • podrobnú analýzu probiotických druhov baktérií vo vašom čreve a vysvetlenie aktuálneho stavu,
 • zoznam vybraných probiotických kmeňov, ktoré sme použili do vášho preparátu.
 • prepravný termo obal pre udržanie maximálnej viability baktérií v preparáte.

V cene je zahrnutá doprava odberovej sady, vyzdvihnutie a zvoz vzorky mikrobiómu a doručenie probiotík kuriérom DPD.

Najčastejšie sa nás pýtate

Aký je postup objednávky? A ako prebieha samotný odber?

1. Objednajte si termín u nás v MEDANTE na +421 911 656 522 alebo recepcia@medante.com, kde Vám venujeme dostatok času na vysvetlenie celého postupu a zodpovedanie Vašich otázok. Od nás odchádzate s odberovou sadou a komplexnými inštrukciami. Sme tu pre Vás počas celej polročnej kúry a v prípade potreby sa na nás môžete s dôverou obrátiť.

2. Odovzdajte kuriérovi Vašu vzorku stolice: Podľa jednoduchého návodu použite doručenú sadu na odber vzorky stolice v pohodlí domova. Po odbere ju kuriér vyzdvihne a expresne doručí do našich laboratórií.

3. Vyplňte Váš zdravotný dotazník: Vyplníte zdravotný dotazník. Teraz príde na rad najdôležitejšia fáza prípravy Vašej osobnej kúry. Zanalyzujeme vzorku a vyrobíme Vám probiotiká na mieru.

4. Vaše probiotiká sú na svete: Za krátku dobu Vás navštívi kuriér a prinesie balíček s polročnou probiotickou kúrou. Okrem toho od nás dostanete prebiotickú vlákninu a dokument s analýzou vášho mikrobiómu.

Prečo stojí probiotická kúra 720 eur?

Naše personalizované probiotiká obsahujú len také baktérie, ktoré Vám preukázateľne chýbajú a riešia váš konkrétny problém. To sa dosiahne jedine tým, že ich vyrobíme na mieru. Je to ako pri obleku, keď vám ho ušijú, bude sedieť dokonale na rozdiel od pásovo vyrábaného produktu.

Preto vidíme omnoho väčší potenciál v personalizovanej medicíne, ktorá pristupuje k ľuďom individuálne, čo má potenciál priniesť omnoho lepší efekt. Cenu našich probiotík navyše ovplyvňujú tieto faktory:

Molekulárna analýza: každý klient získava v cene osobnú molekulárnu analýzu črevného mikrobiómu. Táto moderná technológia tvorí významnú časť ceny.
Patentovaný algoritmus: následne využívame ďalšie moderné technológie na to, aby sme k Vašim výsledkom priradili správne kmene, ktoré napravia Váš mikrobióm.
Individuálna výroba: personalizované probiotiká nevyrábame „na páse“, ale miešame ich každému jednému klientovi individuálne.
Rozsiahla biobanka overených kmeňov: naša biobanka obsahuje 100 klinicky testovaných probiotických kmeňov a navyše so zvýšenou priľnavosťou na sliznicu čreva.
Komplexný servis: vďaka nášmu kuriérovi vyriešite celý proces z pohodlia domova.
Služby navyše: okrem šiestich balení probiotík získavate aj prebiotickú vlákninu, komplexnú analýzu o stave Vášho mikrobiómu a cestovný termoobal (probiotiká musia ostať v chlade).
Obal: keďže sú probiotiká živé baktérie (v našom prípade „uspaté“ mrazom), je nevyhnutné klásť dôraz na podmienky, ktoré ovplyvňujú ich životnosť. Práve preto využívame špeciálne hliníkové dózy s desikantovým viečkom.

Ako sa vyrábajú vaše personalizované probiotiká a koľko kmeňov obsahujú?

Probiotiká iProbio sa vyrábajú ručne, pretože každá kúra má jedinečné zloženie. Po získaní vzorky od zákazníka dochádza k jej analýze. Na základe výsledkov analýzy mikrobiómu a zdravotného dotazníka navrhne náš algoritmus zloženie probiotického mixu. Probiotiká vyberáme z vlastnej biobanky, ktorá obsahuje viac ako 100 overených probiotických kmeňov.

Z biobanky následne vyberieme 30 až 35 kmeňov podľa ich účinku a vytvoríme z nich kúru šitú na mieru pre daného človeka. Probiotiká sú následne rozmnožené vo fermentore a prudko vysušené chladom tak, aby vydržali čo najdlhšie čerstvé. Následne sú zabalené do toboliek spolu s prebiotickým inulínom a vložené do hliníkovej dózičky. Šesť dózičiek je zabalených spoločne s prebiotikami a výsledkom analýzy a následne sú poslané klientovi v termosáčku. Po prebratí je nutné uskladňovať ich v chladničke, aby sa zabezpečila ich dlhodobá čerstvosť.

Prečo trvá probiotická kúra 6 mesiacov?

Úprava mikrobiómu je beh na dlhú trať, keďže ide o pomalú zmenu celého mikrosveta v črevách. Naším cieľom je trvácne opraviť mikrobióm, a preto ho nepotrebujeme len zmeniť, ale aj stabilizovať, čo si vyžaduje čas. Najväčší benefit pociťujú ľudia okolo 4. – 5. mesiaca kúry, a preto kratšia kúra nedosahuje želaný efekt.

Ako dlho vydrží efekt jednej kúry?

Črevný mikrobióm podlieha zmenám, ktoré spôsobuje externé prostredie (kvalita stravy, množstvo pohybu, množstvo stresu, užívanie antibiotík...). Pri vhodnej strave a správnom životnom štýle môže vydržať efekt probiotík aj roky. Avšak ak sa človek nesprávne stravuje, nehýbe sa a je v neustálom strese, môže si znovu poškodiť mikrobióm, a tak bude musieť znova absolvovať probiotickú kúru.

Obsahujú Vaše probiotiká živé baktérie?

Na výrobu probiotík existujú rôzne výrobné procesy, ktoré majú svoje výhody aj nevýhody. Úplne ideálne by bolo užívať probiotiká priamo z fermentora, avšak to nie je možné z praktického hľadiska. Probiotické preparáty na báze vody majú pomerne nízku dobu prežívania a nechladené je to v rozmedzí dní, keďže sú aktívne a podliehajú oxidácii, nedostatku živín a podobne.

Potom sú výrobky tyndalizované alebo pasterizované, v ktorých sú baktérie usmrtené a majú jedine antigénny efekt, avšak nemôžu sa rozmnožovať a metabolizovať v tele.


Naše probiotiká sú lyofilizované (teda sušené chladom alebo uspaté) a zákazníci sú inštruovaní ich držať v chlade, aby sa zachovala kvalita. Keďže sú uspaté, nedochádza k tomu, žeby im mohli dôjsť živiny a uhynúť počas transportu alebo skladovania. Po užití sa „aktivizujú“ (čiže zobudia) a začnú sa množiť v črevách – čiže áno, sú živé.
Cenník: Personalizované probiotiká
Personalizované probiotiká
-720 €
Objednať
Objednajte sa