Alergie a intolerancie

Pre tých z Vás, ktorí trpia na rôzne druhy alergií, po ktorých majú viditeľné fyzické zhoršenia. Alergia býva charakteristická okamžitou a často silnou reakciou imunitného systému a sprostredkúvajú ju takzvané špecifické IgE protilátky. Intolerancia/ neznášanlivosť, ktorá obvykle škodí nenápadne, avšak často dlhodobo. Reakcie sú na rozdiel od alergie oneskorené a príznaky sa môžu objaviť o niekoľko hodín či dní, takže z nich vôbec nemusíme podozrievať potravinu.
Objednať
Medante odborníci
MUDr. Zuzana PitoňákováVšeobecný lekár pre dospelých
MUDr. Nikola ViszlaiováVšeobecný lekár pre dospelých
Frederika PavlováZdravotná sestra
Cenník: Alergie a intolerancie
Alergie a intolerancie
Interpretácia výsledkov a krátka konzultácia s lekárom
-20 €
Objednať
Vyšetrenie laktózovej a fruktózovej intolerancie
Laboratórny test detegujúci dedičnú intoleranciu laktózy a fruktózy. Laktózová intolerancia (hypolaktázia) je bežný stav spôsobený prudkým poklesom aktivity laktázy. V Európskej populácii je laktózová intolerancia spojená s dvoma polymorfizmami lokalizovanými na géne pre laktázu LCT (-13910 T>C a -22018 A>G. Dedičná fruktózová intolerancia (HFI) je autozomálne recesívna porucha, spôsobená mutáciou v géne pre aldolázu B. Detegujú sa štyri mutácie v géne pre aldolázu B: del4E4, A149P, A174D a N334K. Výsledok testu umožní vylepšiť individuálne stravovacie návyky a/alebo identifikovať genetickú príčinu príznakov intolerancie.
-119.00 €
Objednať
Celiakia
Celiakia je trvalá neznášanlivosť imunitného systému voči lepkovej bielkovine gluténu, ktorý sa nachádza v mnohých druhoch obilia ako je pšenica, raž, jačmeň, špalda, kamut, ovos a triticale. Ľudia trpiaci celiakiou nesmú jesť žiadne výrobky obsahujúce obilniny s lepkom. U detí a dospelých s genetickou predispozíciou vedie príjem potravín obsahujúcich glutén alebo čo i len stopy gluténu, k imunitnej reakcii v čreve.
-26.00 €
Objednať
Vyšetrenie potravinovej intolerancie (oneskorená potravinová alergia IgG): Základné potraviny 44
Potravinová intolerancia sa vo väčšine prípadov pripisuje jednému z 44 najčastejších alergénov. Na určenie špecifickej IgG reakcie najbežnejších potravinových alergénov je vhodná skupina vyšetrení.
-105.00 €
Objednať
Vyšetrenie potravinovej intolerancie (oneskorená potravinová alergia IgG): Základné potraviny 90
Potravinová intolerancia sa vo väčšine prípadov pripisuje jednému z 90 najčastejších alergénov. Na určenie špecifickej IgG reakcie najbežnejších potravinových alergénov je vhodná skupina vyšetrení.
-200.00 €
Objednať
Vyšetrenie potravinovej intolerancie (oneskorená potravinová alergia IgG): Alternatívne potraviny
Rozšírená skupina vyšetrení je zameraná na určenie špecifickej IgG reakcie na alternatívne potravinové alergény, ako sú exotické ovocie, morské plody či menej konzumované druhy mäsa.
-200.00 €
Objednať
Vyšetrenie potravinovej intolerancie (oneskorená potravinová alergia IgG): Skryté, vzácne a zriedkavé potravinové alergény a koreniny
Rozšírená skupina vyšetrení je zameraná na určenie špecifickej IgG reakcie na veľmi zriedkavé a vzácne potravinové alergény, ako sú exotické koreniny a morské plody alebo zriedkavé druhy húb a plesní.
-200.00 €
Objednať
Vyšetrenie potravinovej intolerancie (oneskorená potravinová alergia IgG) – ALL-IN-ONE
Balík vyšetrení zameraný na určenie špecifickej IgG reakcie na všetky potravinové alergény, ktoré dokáže súčasná medicína spoľahlivo odhaliť.
-499.00 €
Objednať
Objednajte sa