18.00 €TOVAR JE SKLADOM
Kúp ks
Inovatívna orálna forma vitamínu C s vysokou biodostupnosťou v ampuliach s dávkou 2000 mg. Balenie 5ks
ZLATÉ CÉČKO protect 2000 s príchuťou 5 x 25 ml
Výživový doplnok vo forme tekutiny v ampuliach s obsahom vysokovstrebatelného vitamínu C (PureWay-C) v dávke 2000 mg, prírodných citrusových bioflavonoidov, mikronizovaného palmitoyletanolamidu (PEA) a Zinku. Ampula obsahuje 25 ml tekutiny. Patentovaný vitamín C (PureWay-C) má dokázanú vysokú udržatelnosť v tele, významný účinok na pokles zápalového CRP a "zlého" LDL cholesterolu. Kombinácia učinných zložiek predurčuje jeho vhodnosť pri pocite akútneho ochorenia, ale aj pri potrebe prevencie alebo posilnení imunity.

Vitamín C a jeho vplyv na „hojenie rán“
Je všeobecne známy podporný účinok vitamínu C pri hojení rán. Fibroblasty a fibronektín sa podielajú na procese hojenia rán rôzneho druhu tvorbou nového fibrotického tkaniva. Autori experimentálnej štúdie sledovali vplyv PureWay-C® na adhéziu fibrolastov
(z hovädzieho plodu) k fibronektínu. Uvedeným experimentom
sa podarilo preukázať signifikantný až 3× intenzívnejší proces adhézie fibroblastov k fibronektínu v porovnaní s esterifikovaným (lipozomálnym) vitamínom C, z čoho možno usudzovať vysokú účinnosť v regenerácii tkanív.

Vplyv vitamínu C ako „obrancu“ pred prozapálovou reakciou
Denne je ľudský organizmus vystavený množstvu cudzích látok (xenobiotík), z ktorých mnohé sú pre ľudí preukázateľne škodlivé. Stačí spomenúť napr. fajčenie (aj pasívne), priemyselné alebo motorové exhaláty či pesticídy. To všetko vníma náš organizmus ako cudzorodé látky (xenobiotiká), ktoré v ňom spúšťajú
prozápalové reakcie. V in vitro skúšaní a porovnávaní PureWay-C® s esterifikovaným (lipozomálnym) vitamínom C sa do prostredia ľudských T lymfocytov (subtyp leukocytov), zohrávajúcich významnú úlohu v imunite, zaviedol pesticíd (bifentrin) alebo fytohemaglutinín (látka spôsobujúca silnú aglutináciu krvných buniek).
Následne sa do tohto „toxického“ prostredia zaviedol esterifikovaný vitamín C alebo PureWay-C®a porovnávala sa ich schopnosť zabrániť prozápalovej agregácii buniek. Po 30 minútach pôsobenia oboch vitamínov C na T lymfocyty došlo k významnej inhibícii agregácie buniek, pričom PureWay-C® redukoval agregabilitu
4× účinnejšie v porovnaní s esterifikovaným (lipozomálnym) vitamínom C.

Dávkovanie a spôsob užívania
Bežné užívanie je 1/2 ampuly denne. Po konzultácii s lekárom najviac 1 ampula (25 ml) denne.

Zloženie
Množstvo účinných zložiek v dennej dávke / 1 ampula (25 ml): Vitamín C 2000 mg (2500% NRH), Citrusové bioflavonoidy 50 mg, Palmitoyletanolamid (micro, PEA) 100 mg, Zinok 20 mg (200% NRH). (NRH – nutričná referenčná hodnota)

Upozornenie
Nevhodné pre deti do 3 rokov. Neprekračujte doporučenou dennú dávku. Nenahradzuje pestrú a vyváženú stravu, ani zdravý životný štýl. Držte mimo dosahu detí. Prípravok neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek. Neodporúča sa užívanie iných zdrojov vitamínu C. Osoby s obličkovými poruchami (napr. kameň) alebo s narušeným hospodárením železa majú užívanie konzultovať s lekárom.

Balenie
5ks ampula 25ml
Kategórie produktu: