Radiálna rázová vlna a Hilterapia predstavujú svetovú špičku
Róbert Bereš
Po 20-tich rokoch mám prvý raz problém s úponom lýtkového svalu v oblasti achilovky. Mnohí to iste poznajú. Nie je to dramatické, ale je to zápal, s ktorým sa naťahujem už dlhší čas a viem, že sa musí liečiť. Keby si moja práca nevyžadovala pohyb, dám si pauzu a zrejme to hravo doliečim. Nedokážem však vypnúť na 2-3 mesiace z tréningového procesu. V stálej pohybovej záťaži noha sa nevie zregenerovať, jej liečenie sa však už nedá odďaľovať.

Rozhodol som sa siahnuť po niečom maximálne účinnom. Už dávnejšie som absolvoval rôzne liečby, ale stav s achilovkou sa nezlepšoval. Zmenilo sa to po dobrých skúsenostiach kamarátov: kondičného trénera Peťa Hlaváča a fyzioterapeuta hokejového Slovanu Miša Nemčeka, ktorí mi odporučili „Radiálnu rázovú vlnu“ a „Hilterapiu“. Znamenajú svetovú špičku v oblasti fyzikálnych metód liečby. Viaceré referencie na tieto fyzikálne liečby boli pozitívne už aj u nás, tak som ich v bratislavskej klinike MEDANTE vyskúšal. Ešte donedávna som cítil bolesť nielen pri behu, ale aj pri bežnej chôdzi. Po 4 aplikáciách rázovej vlny a 6 laserových hilterapiách som zatiaľ bolesť pri pohybe nezaznamenal.

Nerobím ešte úplné uzávery, lebo v tomto štádiu som ešte neabsolvoval maximálnu záťaž. Cítim však už výrazný posun k lepšiemu. Na rozdiel od nedávnych chvíľ sa pohybujem s nulovou bolesťou, takto komfortne som sa dávno necítil.

Pre kondičného trénera je dôležité poznať rukolapné výsledky liečby, aby ju mohol spoľahlivo odporučiť svojim zverencom, a v tomto prípade to vyzerá nádejne. Ak to pôjde rovnako úspešne i naďalej, je predpoklad, že to čoskoro vyhodnotím ako účinný spôsob liečby. Zatiaľ ide všetko hladko. Črtá sa za tým prísľub na vyriešenie viacerých zdravotných problémov vrcholových športovcov aj bežných ľudí.
V MEDANTE sa cítim dobre a moja skúsenosť s terapiou CESTA
Adela Vinczeová
Kliniku MEDANTE považujem za miesto, kde sa stretnem s ochotou pomôcť, nie len vyliečiť fyzický problém, ale aj so snahou udržať zdravie tela a duše na prirodzenej báze. Moja dlhoročná osobná skúsenosť s niektorými terapeutmi mi dáva dôveru. Posielam k nim mojich priateľov a známych. V MEDANTE sa cítim skrátka dobre.

Každý človek je iný a na inej križovatke svojej vlastnej cesty. Preto považujem rôzne spôsoby sebaspoznávania a sebaliečenia za legitímne, lebo každému v danom období rezonuje niečo iné.
Terapiu Cestu som si zažila. Pochopila som, že ide veľmi hlboko a odkrýva nami dávno potlačené a zabudnuté príbehy, ktorých oprášenie a "prepísanie" má niekedy enormný význam. Terapiu aktuálne nevyužívam, no cítim v nej veľkú silu, funkčnosť a efektívnosť pre tisícky ľudí. Mnohým, ktorých som úspešne odhadla na vhodných "cestárov", som ju odporučila a z odoziev viem, že im mimoriadne pomohla a zmenila život k lepšiemu na nepoznanie.
foto je oka. aj u nely. tie mi svojho casu autorizovali.
Terapiu Cesta odporúčam absolútne všetkým
Nela Pocisková
Som toho názoru, že všetko pramení z „hlavy“. Zdravotné problémy sú len dôsledkom duševnej alebo psychickej nepohody.

Cesta ma veľmi oslovila, už prvé sedenie bolo zážitkom, ktorý mi zmenil život! Uvedomila som si toho veľmi veľa a stále si uvedomujem veci: pri práci, pri relaxovaní, pri upratovaní, znova a znova sa objavujú, začala som vnímať snáď úplný základ. A to je to, že som, že cítim, že prežívam, že vnímam emócie a hlavne nechávam ich cezo mňa voľne prechádzať. Nie je to záležitosť jedného dňa, je to neustále poznávanie seba samej. Cestu odporúčam absolútne všetkým, no musím z toho človeka cítiť, že je takým veciam otvorený. Cestu vnímam ako poznanie. Cesta je otvorenie sa do seba samého, vnímanie seba samého, je to práca so sebou samým v najhlbšom uvedomovaní všetkého, čo sa mi v živote deje.
Maximálna spokojnosť, odbornosť a hlavne ľudský prístup
Lucia Žilková
Veľká vďaka za včerajšie 2hod náročnejšie ošetrenie endo s dokonalou extrakciou zuba múdrosti, na veľké prekvapenie minimálne bolesti, doteraz bez liekov aj v noci, iba homeopatiká, žiadny opuch, klobúk dole, maximálna spokojnosť, odbornosť a hlavne ľudský prístup a objatie, ktoré človeka po všetkom postavilo na nohy
Rada by som sa podelila o svoju pozitívnu skúsenosť s akupunktúrou u MUDr. Jungovej.
Michaela Valachová
Cca 8 mesiacov ma trápili tráviace ťažkosti a klasická medicína mi v tomto prípade nedokázala pomôcť. Tušila som, že niečo v živote robím nesprávne a skutočný problém bude skrytý niekde ("hlbšie"). Hneď po prvom stretnutí a prvej akupunktúre sa veci dali do pohybu a veľmi sa mojim ťažkostiam uľavilo. Postupne som si začala uvedomovať súvislosti až sa moje trávenie úplne znormalizovalo a po mesiaci sme liečbu konkrétneho problému úspešne zavŕšili. Vnímala som to ako zázrak, pretože tak rýchly účinok som nečakala. Pani doktorka bola veľmi milá a ochotná skutočne mi pomôcť, takže v prípade potreby som rozhodnutá naďalej navštíviť kliniku Medante a rozhodne Vaše služby odporúčam ďalej.
Absolvovali sme zubné vyšetrenie a klobúk dolu
Monika Kubová
Dnes sme u vás absolvovali zubné vyšetrenie a klobúk dolu pred pani doktorkou a sestričkou. Milé, ústretové, usmiate, naozaj ľudský prístup... synovi všetko dopredu vysvetlili. Patrí vám veľké ďakujem!!! A môžme povedať, že na ďalšiu návštevu u vás sa tešíme. Ste naozaj super!
Strach zo zubárov vám v MEDANTE pomôžu prekonať
Stanka Plichtová Balašková
Môžem len a len odporučiť. Absolvovala som už 2 návštevy u pani doktorky Andrejcovej a som veľmi spokojná. Pokiaľ máte strach zo zubárov, tak tu ste na správnom mieste. Tu vám pomôžu strach prekonať. Veľmi pekne ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutia.
Bola som veľmi milo prekvapená, že mi ťahali 10 zubov a naozaj bezbolestne
Renáta Molnárová
Milá pani doktorka a sestrička. Všetko dopredu vysvetlili, čo ma čaká, celý postup. Bola som na 200% spokojná.
Poďakovanie klinike
Eva Valenteje
Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať personálu kliniky. Vysoká profesionálna úroveň, príjemné prostredie a neskutočná ľudskosť.
Zaujíma nás Vaša skúsenosť.
Napíšte nám prosím.
Odosielam Vášu skúsenosť